Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò George J. Capnias. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Τάσκος Γιώργος στις 21-10-2011, 03:21. Υπάρχουν 6 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  20-10-2011, 05:42 67820

    Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Πολλοί αναρωτιούνται τι έχει απογίνει με τα dotNETZone.gr Community Events - αν έχουν σταματήσει... Η απάντηση στην ερώτηση είναι ότι δεν έχουν σταματήσει – η αιτία που δεν έχουν γίνει φέτος community events μέχρι στιγμής, ήταν ή έλλειψη χώρου για την διεξαγωγή τους.
    Όμως αυτό το πρόβλημα έχει πλέον λυθεί!

    Το dotNETZone.gr έχει πλέον ένα καινούργιο χώρο που θα διεξάγει τα events του:

    Αν και δεν έχουμε ακόμα ημερομηνία για το επόμενο community event, η ημερομηνία διεξαγωγής του προγραμματίζεται γύρω από την ημερομηνία του ITPro|Dev Connections 2011 – λίγο νωρίτερα, είτε λίγο αργότερα.

    Μερικά λόγια για το CoLab Workspace:

    • Το CoLab είναι ο πρώτος χώρος «co-working» στην Αθήνα. Παρέχει ανοιχτούς και κλειστούς χώρους γραφείων στο κέντρο της πόλης με ευέλικτη σχέση μίσθωσης σε επαγγελματίες και νέες επιχειρήσεις που ειδικεύονται στις νέες ψηφιακές τεχνολογίες. Στους χώρους του υπάρχουν οι υποδομές και η τεχνογνωσία για φιλοξενία και διοργάνωση σεμιναρίων και δράσεων που φέρνουν τα μέλη των τεχνολογικών κοινοτήτων κοντά.

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
    Δημοσίευση στην κατηγορία: , ,
  •  20-10-2011, 12:56 67839 σε απάντηση της 67820

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Θετικότατον το νέο! Και τα χρειαζόμαστε αυτή την εβδομάδα!

    Το μέρος σίγουρα είναι πιο προσβάσιμο, ενώ όποιος βαριέται τον ομιλητή θα μπορεί να χαζεύει ή να ζητά ενίσχυση από τις διαδηλώσεις! Φυσικά όχι τον υπογράφοντα, τους άλλους Stick out tongue

    Λόγω του νέου χώρου νομίζω ότι φέτος θα πρέπει να κανονίσουμε και ομιλίες για Python, Ruby, Mono, NoSQL, interop και άλλα όχι-και-τόσο-MS-Orthodox θέματα. Μην βαρεθούν και οι οικοδεσπότες ...

    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  20-10-2011, 14:07 67841 σε απάντηση της 67839

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Υπέροχα νέα για την Αθήνα :) όσον αφορά την συμπρωτεύουσα....είμαστε ανάθεμα :(



  •  20-10-2011, 14:17 67842 σε απάντηση της 67841

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Νομίζω ότι ο μόνος που μπορεί να κανονίσει events στη Θεσσαλονίκη είστε εσείς που μένετε εκεί. Ξέρω ότι οι Αμπελόκηποι είναι "κέντρο" και δεν είναι άσχημα να βρεις αίθουσα εκεί. Στην Αθήνα, γιατί απ' ότι έχω ακούσει στη Θεσσαλονίκη είναι προάστιο. 
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  20-10-2011, 16:17 67846 σε απάντηση της 67842

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Κάπως έτσι είναι.
  •  20-10-2011, 20:47 67858 σε απάντηση της 67841

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Τάσκος Γιώργος:
    Υπέροχα νέα για την Αθήνα :) όσον αφορά την συμπρωτεύουσα....είμαστε ανάθεμα :(

    Επειδή μάλλον έχω "inside information" δεν είστε "ανάθεμα"...

    Μπορεί και να μας προλάβετε και να κάνετε πρώτοι φέτος dotNETZone.gr Event! Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω αυτή τη στιγμή, αλλά να ξέρετε ότι κάτι "ψήνεται"!

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  21-10-2011, 03:21 67876 σε απάντηση της 67858

    Απ: Το dotNETZone.gr πηγαίνει CoLab Workspace...

    Κι εγώ κάτι ξέρω, άντε να δούμε  :)



Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems